31 Ekim 2016 Pazartesi

Ordu Görevi İki hafta önce lise grubumla Yedigöller Milli Parkı turu planladık, amcamız rahatsız olduğu için de 28 Ekim yarım gün olduğu için o gün izin alıp Kırıkkaleye gidelim istedik. Aynı hafta içinde bir de son anda Ordu görevi çıkmasın mı? Hiç gitmek istemesem de yine de reddedemedim, çünkü bu yıl Marviş'ten dolayı tatile de gidemedik. Anlayacağınız bir haftada 3 şehir gezisi ile kendimi Evliya Çelebi gibi hissetmedim değil!
Muhteşem değil mi?  Gölköy'den ileride yer alan Ulugöl Milli Parkından görüntüler.
 Çocukluğumda bizde yapardık evlerimizdeki küçük tümseklere bu merdivenlerden.
 Oyyyy fare suratlı değil mi? Çok tatlıydı elime geçirdiğim tüm köpekleri mıncık mıncık mıncıkladım.
 O kadar inatçıydı ki bu kedicik bir kenardan usanmadan izledim onu ne yapacak acaba diye, en sonunda beklemenin ödülünü aldı gördüğünüz gibi. Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz içerisindeki kültür merkezinde çok güzel bir kitap fuarı vardı. Bana en çok neden etkilendin diye sorduklarında, yanıtım şu oldu : "Ordunuzun evet doğası muhteşem, insanları çok misafirperver ama en çok İl Müdürlüğünün içinde yaptırılan kütüphaneden etkilendim" dedim. Neden mi? Çünkü bir ev gibi her türlü ayrıntı düşünülmüştü. Hayranlık ve şaşkınlık içinde dolaştık arkadaşımla birlikte. Eski kitaplar bölümü, gazete okuma odası, bebekli anneler için kolaylık olması adına çocuklara oyun odası, bebek emzirme odası, söyleşi odası, Üniversiteye hazırlık için ayrılmış çalışma odaları, görme engelliler için ayrı bir okuma odası, Ordu'nun tarihini yansıtan minik bir müzecik, eski müzik aletlerinin yer aldığı muhteşem bir müzik odası, söyleşi odası, engelli asansörü ve rampası, daha aklıma gelmeyen ama bir kütüphanede olması gereken ve çoğu kütüphanede yer almayan nice bölümler... Yani daha ne diyeyim en güzeli de neydi biliyor musunuz orada gençlere çorba verilmesi...
Kısacası kütüphaneye hayran oldum. Yukarıda ise İl Turizm Müdürümüz Uğur Bey ve Kütüphaneden sorumlu Müdürümüz Bekir bey, emeği geçen ve ön ayak olan bütün personelin emeğine, yüreğine ve ellerine sağlık.

Meşhur Yason Burnu ve Yason Kilisesi.

Kısa ama çok keyifli ve dolu dolu bir görev oldu.

Hepimize keyifli, huzurlu ve sağlıklı bir hafta dilerim.

24 Ekim 2016 Pazartesi

Kitap...

Merhabalar blog aleminin altın kızları.,

Son zamanlarda kitap konusunda kendimden pek hoşnut değilim. Yaptığım iş de sürekli okumak ve kontrol etmek ve hata bulmak olduğu için işlerimin çok yoğun olduğu dönemlerde çok fazla okuyamıyorum.
Uzun süredir elimde kalan ve nihayet dün gece bitirebildiğim kitap. Kafam çok yoğun ve yorgunken genelde aksiyon kitapları okumayı çok seviyorum bana çok iyi geliyor.
Keyifli bir kitap aslında "Malikanedeki Sırlar", benim elimde uzun süre kaldığına bakmayın, Zengin bir Malikane sahibinin, evini turistik bir yer olarak açması  ve ailesi ile ilgili gelişen olayları anlatan bir kitap. İnsanı yormayan ama meraklandıran türden yani...

Hepinize sımsıcak içinizi ısıtan ve çok güzel haberler alacağınız bir hafta dilerim.

19 Ekim 2016 Çarşamba

Terör illeti


18 Ekim gecesi saat 02.45'te telefonum car car çalıyor. Kalktım bilinmeyen numara yazıyor. Ben kapatıyorum tekrar arıyor. 3 kere aynı şey oldu. En son eşim aldı açtı cevap yok. Uyandım bir kere camdan dışarıya bakmak için kalktığımda bizim sitenin bloklarından olan bir bloğun etrafında bir sürü kalabalık ne olduğunu anlamadım şaşkın şaşkın bakarken  bir  kişi arkasını dönünce üzerindeki yelekte "TEM" yazdığını gördüm tekrar eşimi çağırdım. Sonrası karmaşa... Karşımdaki bloğun orta katında resmen alev topu camdan dışarı çıktı ve girdi iki kez ve bir  patlama sesi. Biz şaşkın şaşkın ne olduğunu anlamaya çalışırken çatışma başladı.  Gayri ihtiyari korunmak amacıyla hemen yere pıstık. Sesler kesilince kalktık baktık özel kuvvetler, Vali bey, Emniyet güçleri, sitenin kapısında bir ambulans... Sabah 7'e kadar bu karmaşa ve koşturmaca devam etti. Tabii bizde de bir merak ne oldu neler oluyor diye...
Hepiniz de izlemişsinizdir, "Eryaman'da daeş üyesi canlı bomba ölü ele geçirildi" haberini.

Ülkemde olan her üzücü olayı çok üzülerek bir daha olmaması dileğiyle izledim, dua ettim. O gece yaşadığımız olay (12 eylül olaylarını saymaz isek çok küçüktüm) dışında hiç böyle bir terör olayı yaşamamış bir kişi olarak ne hissettiklerimi anlatamam sizlere.

Gece olaylar olurken o kadar hızlı ve o kadar çok şey düşündümkü. Olay karşı bloğumda oluyor. Bizim evlerimiz 17-18 katlı ve her blokta 175 daire bulunuyor ki varın siz düşünün sonrasını....  Şaka gibi değil mi? Kendimizi en güvende hissettiğimiz evlerimizde bile artık can güvenliğimiz kalmadı... Ülkemizi hem içerden, hem dışardan saran bu illet umarım en kısa zamanda soluksuz kalır ve nefes alamaz. Biz aynı sitede olan kişiler olarak o kadar ürktük ve korktuk ki aynı blokta yaşayan insanların ne hissettiklerini ve korkularını düşünemiyorum bile...

Geçmiş olsun önce biz Eryamanlılara, sonrada hepimize.

17 Ekim 2016 Pazartesi

İlginç kullanımlar


 İyi fikir aslında, bütün fularlar dolapta buruşmadan kalabilirler.
 Çok eğlenceli görünüyorlar değil mi?

 Bu da çok beğendiğim kullanımlardan biri.
Yer kaplamayan bir kullanım olmuş.

16 Ekim 2016 Pazar

KedicikHaftanın bu ilk gününü şirin bir keçe kediyle açmak istedim.

MUTLULUK
Mutluluk,
Yakalanması zor bir kuş gibidir.
Hayatta çok nadir konar, insan omzuna...
Beslersen,
Ayrılmaz senden asla...
Uçurtma!
Ve dikkat et: Sakın kafese koyma... (netten alıntı)

diyerek hepimize keyifli sımsıcak ve her şeyin yolunda  olduğu bir hafta dilerim.

9 Ekim 2016 Pazar

Örgü puf


Giresun'da yaşayan kız kardeşimin ördüğü puf, çok beğendim ben ya siz? Diğeri de örülüyor fotoğrafta görüleceği üzere.

Hepimize huzurlu ve sakin bir hafta diliyorum

6 Ekim 2016 Perşembe

Hayata tutunmak...


 Yeni başlangıçlar yapmaktır,
 Ayağı yansa bile mutlulukla gülebilmektir,
 Kuzeni yakalayıp zorla öpmektir,
 Umud etmektir,
 Başarı kazanmaktır,
 Torun sevgisidir,

 Yanındayım demek, yalnız olmadığını belirtmektir,


 Eğlenmektir,


 Dostların olduğunu bilmektir,


 Yaşamındaki güzellikleri görebilmektir,

Hayata tutunmak aile demektir.

Bugünde içimden böyle geldi.
Hepimizin hayatında bizleri hayata bağlayacak keyifli güzellikler olması dileğiyle mutlu ve keyifli bir haftasonu dilerim.

5 Ekim 2016 Çarşamba

Kalan iplerden örülen battaniyeTek kişilik battaniye. Evdeki ipleri bitirmeye uğraşırken araya alınan iplerle yine artan ipler oluyor, yine bir battaniye başlıyorum. Ben seviyorum galiba battaniye örmeyi. Arkadaşım için örülmüş bir battaniye idi çok severek kullandığını biliyorum.