21 Kasım 2016 Pazartesi

Hadi kalpleri ısıtalım


Merhaba blok aleminin altın kızları...
Bulut Gölgesi bloggeri Tülin abladan yine müthiş bir organizasyon, hadi bizde destek olalım, çorbada bir tuz tanesi de bizim olsun olmaz mı?

HAYDİ HEP BİRLİKTE KALPLERİ ISITIP, AYDINLATALIM.

Hepinize huzurlu, sımsıcak ve keyifli bir hafta dilerim.

18 Kasım 2016 Cuma

Beğendim!

 Dün akşam işten eve gittiğimde salon masamın üzerinde bu broşürleri gördüm. Eşime sordum. Emniyet mensuplarının kapı kapı zillere basarak bu broşürleri dağıttıklarını söyledi. Evde koşuşturmaca çok. Bakamadım tabii kaptım işe getirdim işlerime başlamadan önce okudum ve arkadaşlarıma da verdim bilgilensinler diye...

Hepsi çok güzel uyarılar, ama ben en çok bunu beğendim, çok güzel anlatmışlar çocuklarımız için değil mi?

Gözlerimi kapattım ve bir dilek tuttum. Ne mi?
"Yaradan yavrularımızı bütün kötülüklerden ve kötülerden korusun. Amin."

Hepimize iyi ve güzel insanlarla karşılaşacağımız güzel ve keyifli bir haftasonu diliyorum.

16 Kasım 2016 Çarşamba

DIY

 Bu yıl galiba Marvel için çalışıyorum.
Bozuk şemsiyeleri atmıyorduk bildiğiniz üzre...
Yine böyle bozulmuş ve tellerinden ayrılmış bir şemsiye Marvel hanıma yağmurluk oldu.
 Pintereste görüp (yine) kalıbını alıp, iri kızımın ölçülerine göre oluşturduğum kalıpla eski şemsiye üstü kumaşı kestim. Tabii kumaş çok ince olduğu için, eski havlu çarşaftan da altına astar oluşturdum.Dikiş makinam bozuk ve hala tembellik edip yaptırmadığım için, terziye verdim. (Galiba böylesi daha çok işime geliyor he he)
İşte sonuç Marvel hanımın yağmurluğu, güle güle ve keyifle giyinsin kızım.

13 Kasım 2016 Pazar

Marviş üşümesin... Marvel hanımın hırkası... Pintereste gördüğüm iri ırk köpeklere yapılan -giysi mi desem, battaniye mi bilemedim- giysiden yaptım kızıma.
 Hoş önceleri çekiştirip durdu ama sonra alıştı. Şimdi sırada boyundan geçmeli kazaklarda eğer becerebilirsem.


Sporcu kızım benim.
Hepimize sımsıcak ve huzurlu bir hafta diliyorum.

8 Kasım 2016 Salı

Yedigöller Gezisi

 Lise grubunda uygun olan arkadaşlar ile Yedigöller turuna katıldık. Lise gurubu olupta muzurluk olmaz mı? Bir arkadaşımız arabasına bu asma sözlerden alırken muzurluk yapıp hepimize almış ve bir poşet içerisinde "hadi bakalım alın bir tane diye bizlere uzatınca"...
 Eşime (bu arada eşim liseden arkadaşım değil) "Devlerin aşkı büyük olur" bana ise "Şov yapma" yazıları çıkınca ortalık veryansın oldu yani he he...
 Bu çeşmeler yedi dilek çeşmesi imiş. Yedi tane çeşmeden azar azar su içip bir dilek tutulacakmış. Eee biz eksik kalırmıyız hemen içtik tabii ki de.
Gezi mükemmeldi dostlarla, manzara harika, yapmadığımız şımarıklık, yaramazlık, uçukluk kaldımı sizce hayıııır. Çok eğlendik, çok güldük ve boool oksijen depoladık. Turumuzun rehberi adımızı "Fırtına gurubu" koydu.
Yanımızda duran hanım mı kim? O teyzecik 15 yıldır tur tur gezermiş, katılmadığım tur kalmadı diyor. Maşallah azmine ve enerjisine hayran kaldık.

Hepimize keyifli günler diliyorum