29 Eylül 2015 Salı

Arkadaşımdan bebek battaniyesi
Merhaba gençler ve her zaman genç kalmak isteyenler. İş arkadaşımın hediye olarak arkadaşına yapmış olduğu şık battaniye çok hoşuma gitti sizlerle paylaşmak istedim. Bunu kız bebeğe yaptı. Şimdi de yine aynı örnekten erkek bebeğe örmekte. Tabii ki de onu da sizlerle paylaşacağım.

Unutmadan, Alize Happy baby sof ve 3 numaralı yün tığı ile örülmüştür.


28 Eylül 2015 Pazartesi

Bebek battaniyesi

 Kim bilir kaç yıl önce alınmış iplerden yine, bir hevesle değişik ip gördüğümde hemen alıyorum. Araya zaman girincede yaptığın işe ip yetmediğinde sıkıntı oluyor. Ben bunu çooook yaşıyorum nedense.

 Tüylü olan ip çok ince olduğu için içine kartopu perle katarak ördüm bu bebek battaniyesini. Nazan'dan öğrendim modelini. Uçtan 3 ilmek ile başlayıp arttırılıyor, daha sonra da eksiltilerek örülen ve haroşe olarak örülen bir örnek.

Fenada olmamış değil mi?
Hepinize keyifli ve huzurlu bir hafta dilerim

17 Eylül 2015 Perşembe

Bebek yeleği ve şapkası
Nette görüp beğendiğim bir örnekti. Ben yeleğin üst bölümünü değiştirerek ördüm. Şapka ise Tülin abladan alınan bir bebek şapkasından yapıldı.

Hepinize keyifli bir hafta sonu dilerim.

Çoook Keyifliydi çoook
Merhabalar blog aleminin altın kızları. Dün güzel fikirli hanımların düzenlediği (yanlış yazmak istemiyorum, organizasyonu Nilgüncüm yada Gülten ablam hangisi yaptı bilemediğim için) bir buluşmaya katıldım. Yeni güzel insanlarla tanıştım. Bazı cicoşlar ile zaten daha önce tanışmıştım, başka buluşmalarda, benim için hepsi özel ama içlerinden ikisi zaten yeni deyimle tabiri caizze pampam.
Çok keyifliydi Bahçelide bir mekanda buluştuk. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamadım. Teşekkürler şekerler hepinize. (Görüldüğü üzere bütün şımarıklığım yine üstümdeydi hi hi hi)
Soldan sağa : Hülyacığım yeni tanıştım kendisiyle http://ofelyaamigurumi.blogspot.com.tr/, Gülten abla http://guloanne.blogspot.com.tr/, Füsun hanım yeni tanıştım kendisiyle http://iyiolan.blogspot.com.tr/, Sevilcim (senden çok özür diliyorum bloğunu sormayı unuttum yaşlılığıma veeer),  Nazanım http://umutluhobi.blogspot.com.tr/, Elifcim http://elifinterazisi.blogspot.com.tr/,  Birgül abla onunla da yeni tanıştım http://bulbulunyeri.blogspot.com.tr/,  Tülin Sultan http://bulutgolgesi.blogspot.com.tr/ ve Nilgüncüğüm http://nilgunvehobi.blogspot.com.tr/